Rotary ile yola çıkın…

slider7

 

Konya Rotary Kulübü olarak, üyelerimiz ve ilgililerimiz için önemli bir ay olan Ağustos, Üyelik ve Yeni Kulüp Gelişimi Ayı olduğundan, Rotary Kulübünüzü, üyelerinizi ve yaptığınız tüm iyi işleri üyeleriniz ve tüm dünyadaki Rotary Kulübü üyeleri ile birlikte kutlama zamanıdır.

ÜYELİĞİNİZİ HER YÖNÜYLE YAŞAYIN. NASIL MI?

  1. Rotary Global Ödülleri (  ) hakkında bilgi edinin. Bu, yeni bir kârlı üyelik programı olup, çeşitli yolculuk, otel, araba kiralama, yemek ve eğlence konularında size indirim sağlayabilir.
  2. Topluluğunuzda bir ihtiyacı belirleyin ve üyelerinizle birlikte bu konuda tamamen çalışan bir çözüm bulun.
  3. Genç bir lider mi tanıyorsunuz? Ona Interact, Rotaract, Rotary Youth Liderlik Ödülleri (RYLA) ve Rotary Youth Exchange’i anlatın.
  4. Diğer kulüpleri araştırın. Dünya üzerindeki tüm kulüplerdeki toplantılara katılabileceğinizi biliyor musunuz? Yolculuk yaptığınızda bunu göz önünde bulundurun.
  5. Yeni bir rol deneyin. Kulüplerin liderlere ihtiyacı vardır. İlk adımı siz atın ve yapılması gerekenlerde önder olmaktan çekinmeyin.
  6. Bir sonraki Rotary Uluslararası Buluşması Seoul, Kore’de. Bu buluşmaya katılarak global liderlerden, ünlüler ve aktivistlerden ilham verici konuşmaları dinleyebilir, tüm dünyadan üyelerle tanışabilir, Rotary’nin faaliyet alanını tam anlamıyla anlayabilirsiniz.
  7. Çocuk Felci’ni bitirmek üzere çalışmaları araştırıp, bu konuda tarihi bir adıma ortak olarak yardımcı olabilirsiniz.
  8. Rotary Üyeliği ve Rotarian Hareket Grubu (Rotarian Action Group) yoluyla sizinle benzer ilgi alanları ve tutkuları olan üyelerle tanışın.
  9. Sosyal medyada bağ kurun. Rotary’nin ve kulübümüzün Facebook, Twitter ve Instagram, Linkedin sayfalarını takip edin.

Bu ay, Rotary’ye katılan ve bu ekipte kalmayı tercih eden üyelerimizin katılma hikayelerini Facebook’ta ve Membership Minute adlı dergimizde paylaşıyoruz. Siz de hikayenizi  adresine gönderin.

Adapted from Global Outlook in the August issue of

Konya Rotary Kulübü Web Sitesi için  ‘ın Ağustos sayısındaki Global Outlook yazısından ve http://www.rotary.org sitesinden derlenmiştir.